Yurtiçi Taşımacılık

Tarım Kredi Lojistik, bünyesinde bulundurduğu öz mal, kiralık ve tedarikçi araçları ile Türkiye’nin her bölgesine kapalı, açık, frigo veya damperli araçlarımızla komple (full truck) ya da parsiyel (parçalı) taşıma ve dağıtım hizmeti vermektedir. 

11 farklı noktada şube ve irtibat büroları olup yeni operasyon merkezleri kurulması ve şubeleşme çalışmaları hızla devam etmektedir. Taşımalarımızda; uymakla yükümlü olduğumuz Karayolları Trafik Kanunları başta olmak üzere Ticaret Kanunları, Sosyal Sigortalar Kanunları vb. hükümlerine azami ölçüde dikkat edilmektedir. Taşıma faaliyetlerimiz için güçlü bir IT altyapısı kurulmuş olup bu alanda kullanılan farklı yazılımlarımızın birbiriyle entegrasyonu sağlanarak operasyonlarımızın etkinliği ve verimliliği arttırılmıştır.

Araçlarımız 7/24 online olarak takip edilmektedir. Dolayısıyla taşımasını yaptığımız yüklerin güvenliği sıkı sıkıya takip edilerek oluşabilecek problemlere anında müdahale imkânımız olmaktadır. Hizmetlerimizin tamamı en geniş kapsamlı sigorta klozları (tüm riskler) ile teminat altına alınmıştır.

Uluslararası Taşımacılık

Uluslararası faaliyetlerimiz kapsamında ihracat ve ithalat ürünlerinin yükleme yapılan ülkeden alınıp teslimatı gerçekleşecek ülkedeki nihai boşaltma noktasına kadar süren tüm aşamaları (gümrüklü/gümrüksüz) tarafımızca yönetilir ve müşterimize ilgili süreçler boyunca detaylı raporlama ve bilgilendirme sunulur.

Soğuk Zincir Taşımacılığı

Türkiye’nin hemen hemen her noktasına ürün taşıması yapılmaktadır. Taşınan soğuk zincir ürünleri müşterilerimizin talepleri doğrultusunda soğuk depolarımıza da yönlendirilerek depolanmaktadır. Araçlarımız ısı kontrollü olup sıcaklık değerleri tüm sefer boyunca uzaktan takip edilmektir. Ayrıca araçlarımızın ısı değerleri aylık olarak raporlanmaktadır.

Depoculuk/Entegre Depo Hizmetleri

Tarım Kredi Lojistik’in kurum/kuruluş ve şirketlere katma değer kazandırdığı diğer bir hizmetidir. Ürünlerin hammadde aşamasından üretim ortamına; üretimi gerçekleşen ürünlerin de tüketiminin gerçekleşeceği nihai son noktalarına ulaştırılması aşamalarında gerçekleşen bu stratejik süreç Tarım Kredi Lojistik tarafından etkin ve verimli bir şekilde yönetilmektedir.

Depolama faaliyetimiz; tır, kamyon, römork vb. taşıma aracının depoya geliş zamanının planlanması, aracın gelişi ve boşaltılması, ürünün depoya girişi, rafa yerleştirilmesi ve daha sonra ise müşteriden gelen talepler doğrultusunda uygun bir biçimde paketlenip depodan çıkışı, ürünün araca yüklenmesi, sevkiyat ve müşteri teslimatı aşamaları şeklindedir.

Depolarımızda bu faaliyet süreçlerinde ürünler özelliklerine göre ayrıştırılır (elleçleme). Etiketleme ve barkod  aşamasından geçen ürünler özelliklerine bağlı olarak uygun depolarda beklemeye alınır. Müşterinin sevkiyat talebine göre ürünler paketlenip yola çıkarılır. Tüm bu operasyonların her bir adımı gelişmiş Otomasyon Sistemimiz tarafından yönetilmektedir.

Liman Hizmetleri

Tarım Kredi Lojistik; müşterilerimize ait ithalat veya ihracat ürünlerinin gümrük ve liman sahasıyla ilgili tüm işlemlerini gerçekleştirerek ürünün nihai varış noktasına kadar tesliminden sorumludur. Süreç başından sonuna kadar takip edilir. Müşterilerimize; operasyonun her bir ayağı ile ilgili detaylı raporlama hizmeti sunulmaktadır.

Liman Hizmeti Faaliyetlerimiz ürününüze ait yükleme şekline göre (bigbag, dökme yük, sıvı yük, konteyner, genel) aşağıdaki operasyonlar başlatılır.
– Tahmil (Yükleme)
– Tahliye (Boşaltma)

Gemide ve gemi altında bulunan personellerimiz tarafından operasyon (vinç, forklift, loader, ekskavatör, kepçe, bunker, Çekici-Tır-Kamyon, kantarlar) 24 saat aralıksız takip edilmektedir. Gemiden alınan ve araçlara yüklenen ürünler istenilen yerlerdeki depolara veya fabrikalara yönlendirilir.

Depolara yönlendirilen ürünler elleçleme (tasnif) işleminden sonra
– Paketleme
– Torbalama
hizmetleri de verilmek suretiyle müşterinin adresine yönlendirilir.

Filo Hizmetleri

Tarım Kredi Lojistik; Türkiye’nin her noktasına ulaşabilen ve bölgelere yayılmış geniş bir servis altyapısı, kiralama sonrası hizmetler ve filo yönetimi konusunda uzman personeliyle “Filo Kiralama” hizmeti vermektedir. Binek araç ve Ticari araç Filo Kiralama Hizmeti sunmaktadır.

Kiraladığımız araçlar ile ilgili ortaya çıkacak olumsuz durumlara karşı uzman ekibimiz 7/24 yardım, yönlendirme ve olumsuzlukların çözümü için hizmetinizdedir.
 

Filo kapsamında vermiş olduğumuz hizmetler:

HGS
Muayene
Kasko
Remarketing
Muadil Araç
Yol Yardımı
Taşıma Hizmeti
Hasar Sigortası
Periyodik Bakım
Lastik Değişimi
Ekspertiz Bedeli (2. El için )
Trafik Sigortası
Trafik Cezası Yönetimi
Motorlu Taşıtlar Vergisi
Lastik Sökme- Takma
Araç Seti (Yangın Söndürücü-Zincir-İlkyardım Seti)
Yakıt Yönetimi
 

Müşterilerimize fatura edilen hizmetler:

Kira Bedeli
HGS Bedeli
Aksesuar Bedeli
Trafik Cezaları
Kapsam Dışı Bakım-Onarım Bedelleri

Hizmet detayları ve şartları için sizleri ofisimizde ağırlamaktan onur duyarız.

Uçtan Uca