TK Lojistik; 11-13 Ekim 2018 tarihlerinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği denetiminde Ankara-Kazan Lojistik Üssü’nde düzenlenen “Ankara Lojistik Zirvesi ve Fuarı” ‘na  katılmıştır.

Ankara Lojistik Üssü’nün Uluslararası Tır Parkı’nda, yaklaşık 6 bin metrekarelik bir mekânda düzenlenen organizasyona 104 kurum ve kuruluş katılmış olup 5000 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

Ankara’da ilk defa düzenlenen fuarda; lojistik firmaları, yük taşıyıcıları, kargo firmaları, karayolu, demiryolu, hava, deniz yolu yolu taşımacılığı yapan firmalar ve liman işletmecileri bir araya gelip yeni servis ve hizmetlerinin tanıtarak  iş bağlantıları yapmışlar ve tüm taşımacılık modları ve sektördeki yatırımlar gibi konuları değerlendirmişlerdir.

Ülkemiz; Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika arasında bir aktarma merkezi ve köprü oluştururken bu denli avantajlı ülkenin merkezinde yer alan Ankara, hızlı tren ve karayolu ağı ile lojistik sektöründe de Anadolu’nun dünyaya açılan kapısı olma yolunda ilerlerken TK LOJİSTİK bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmaktadır.

Fuar organizasyonunun gerçekleştiği “Ankara Lojistik Üssü”, 700.000 m2 yerleşim alanı üzerine kurulu Avrupa standartlarında hedeflenen ve gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk Uluslararası Taşımacılık Üssüdür. Üs merkezinde ofis ve ticari faaliyet alanları, tamir-bakım ve akaryakıt istasyonu, araç muayene istasyonu, Gümrük idaresi ve denetimi altındaki antrepo ve depolar, tır ve kamyon parkları bulunmaktadır. Ankara Lojistik Üssü’nde TK Taşımacılık ve Lojistik A.Ş.’ye ait bir irtibat bürosu olup lojistik faaliyetler daha verimli ve etkin bir şekilde buradan takip edilmektedir.